Yardım

Popüler Sorular
İade
Kargo ve Teslimat
Siparişler
trendyol-milla.com Hakkında
Hesabım
Ürün & Alışveriş
İşlem Rehberi
İletişim
Trendyolmilla'da Güvenlik
Kurumsal Fatura
Popüler Sorular
Ücret iadem ne zaman yapılır?
 1. İptal ettiğiniz ürünün ücret iadesi bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu süre yaklaşık 1 haftayı bulabilir.
 2. İade ettiğiniz ürünün ücret iade süreci aşağıdaki gibidir;
  • Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra en geç 2 iş günü içerisinde iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
  • Ürün iade şartlarına uygunsa, iadeniz onaylanır ve ücret iadeniz yapıldıktan sonra bankanıza bağlı olarak 2-10 iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz kartınıza yansıyabilir.
  • Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.
  Not:
  • Bankanıza ücret iadesi yapıldığında üyelik e-posta adresinize bilgilendirme mesajı gönderilir. Tutarın kartınıza/hesabınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.
  • Banka kartına yapılan iadelerin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.
  • Bankanızdan ücret iadesi kontrolü yapmak için “Hesabım” > “Tüm Siparişlerim“ adımından referans numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
  • Taksitli yapılan alışverişlerin ücreti bankaya tek seferde ödenir ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli bir şekilde iade eder.
Siparişimin teslimat adresini veya alıcı adını değiştirebilir miyim?

• Ana sayfada yer alan "Hesabım" bölümünde bulunan “Tüm Siparişlerim“ sekmesinden siparişinizin durumunu kontrol edin.
• Eğer siparişiniz “Siparişiniz Alındı” ya da “Siparişiniz Hazırlanıyor” statüsünde ise aşağıdaki kanaldan talebinizi bize iletin.
“Hesabım” bölümünde bulunan "Asistan" sekmesinden
• Eğer siparişiniz “Kargoya Verildi” statüsündeyse kargo firmasına bağlı olarak bu değişikliğin yapılması mümkün olabilir. Mümkün olduğu takdirde alıcı ve/veya adres değişikliğini kargo firmaları da sadece belli bir süre içerisinde yapabilir. Değişiklik talebinizi iki şekilde iletebilirsiniz.

 1. Kargonun gönderildiği kargo firması ile irtibata geçerek
 2. “Hesabım” bölümünde bulunan "Asistan" sekmesinden
Siparişim ne zaman gelir?

• Satın aldığınız ürünler Hesabım->Tüm Siparişlerim->Sipariş Detay sayfasında belirtilen teslimat tarih aralığında teslim edilir.
• Üründe “Hızlı Teslimat” etiketi bulunuyorsa siparişiniz en geç bir sonraki iş günü kargoya verilir. “Bugün Kargoda” etiketi bulunuyorsa siparişiniz aynı gün içerisinde kargoya verilir.
• Sipariş dağıtıma çıktığında kargo firması tarafından SMS ile bilgilendirilirsiniz.
• Kargoya verildikten sonra siparişinizin kargo aşamalarını Hesabım->Tüm Siparişlerim->Sipariş Detay sayfasında bulunan "Kargom Nerede?" linkinden takip edebilirsiniz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Yanlış ürün sipariş ettiyseniz veya fikrinizi değiştirdiyseniz ürünlerinizin kargo hazırlıkları başlamadan önce siparişinizi aşağıdaki şekilde kolayca iptal edebilirsiniz.

 1. "Hesabım" > “Tüm Siparişlerim” > “Sipariş Detayı” > “Sipariş İptal” adımlarını takip ederek.
 2. “Hesabım” bölümünde yer alan “Asistan” sekmesine tıkladığınızda açılan sayfada “İptal ve İade” yi seçerek.
  Ürünleriniz kargolanmak üzere hazırlanmaya başlandıysa (faturanız kesildiyse) veya kargoya verildiyse iptal edilemez. Bu durumda ürünü teslim aldığınızda iade edebilirsiniz.
  İPUCU:
  İptal ettiğiniz ürünün ücret iadesi bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. İadeniz tamamlanıp bankanıza iadeniz yapıldığında email ile bilgilendirilirsiniz.
Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?

• İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.
• İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa, ücret iadesi, iptal ya da iade edilen ürünler için kampanyadan gelen indirim tutarı düşülerek yapılır.

Gel Al Noktası nedir?

• Gel Al noktaları, kargonuzu evinizde beklemek zorunda kalmadan kolay ve güvenli şekilde kendiniz teslim alabileceğiniz posta hizmet sağlayıcılar tarafından sunulan alternatif teslimat noktalarıdır.
• Siparişini verirken Gel Al noktası seçeneği üzerinden sana en yakın noktayı seçip, siparişin ulaştığında sipariş detay sayfanda yer alan veya gelen SMS'teki şifre ile ürününü rahatça alabilirsin.
• Siparişin Gel Al noktasına ulaştıktan sonra 5 gün içerisinde alman gerekir. 5 gün içerisinde teslim alınmayan ürünler, satıcıya iade olarak geri gönderilir.
• Eğer şifrene sipariş detay sayfasından veya SMS'ten ulaşamıyorsan;
o Kargo otomatı ise otomat üzerinden şifreni yenileyebilirsin.
o Esnaf noktası ise nokta yetkilisi aracılığıyla şifreni yenileyebilirsin.
o Kargo şubesi ise şubeye gitmeden önce şifre gönderilmemektedir, şube personeli sizi yönlendirecektir.

Ürün veya siparişim ile ilgili taleplerimi/sorularımı nasıl iletebilirim?

Ürün özellikleri ile ilgili olan sorularınızı ürünün altında yer alan Satıcı Soruları bölümünü tıklayarak sorabilirsiniz.

Ek olarak siparişiniz ile ilgili sorularınızı veya taleplerinizi Sipariş Detay'da yer alan Soru Sor veya Asistan bölümünden iletebilirsiniz.

Sağlık beyanı nedir?

Sağlık beyanı, bir ürünün veya ürün bileşiminde bulunan ögelerin insan sağlığıyla ilişkisini belirten, ileri süren veya ima eden beyanlardır. (Metabolizmayı hızlandırır, sindirim sistemini düzenler, kolajen sentezini sağlar vb).